Trekking w Pakistanie – lepiej późno, niż wcale – Wieczór Górski KWT

Już 1 lutego w Białej Baszcie będziemy mieli zaszczyt gościć Magdę Jończyk – podróżniczkę, fotografkę, przewodniczkę i organizatorkę trekkingów w Himalajach. Absolwentkę Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Magda od 2010 r. przemierza Himalaje Nepalu. Wędrowała po Małym Tybecie, Sikkimie, Tybecie. Ma za sobą marsze w górach skalistych Kanady, w Pirenejach, Alpach, Dolomitach, górach Kaukazu, w Atlasie, w Himalajach Garhwalu, Karakorum.
Od 2016 r. corocznie w Nepalu spędza blisko pół roku m. in. realizując swoje wysokogórskie marzenia: sześciotysięczniki, przejścia przez wysokie przełęcze. Szczególnie zżyta z mieszkańcami regionu Khumbu, czyli z Szerpami z rejonu Everestu, który stał się jej drugim domem. Przeważnie wędruje sama.
Tym razem Magda opowie nam o podróży do PAKISTANU.
Kilka słów od Magdy:
,,Podróż do Pakistanu była spełnieniem moich wieloletnich marzeń o Karakorum. Świat, który zobaczyłam był hybrydą nowoczesności i tradycji. Idealny asfalt rozciągający się w poprzek ogromnego Karakorum, stolica zaprojektowana od linijki z bujną zielenią oraz ludzie ubrani w tradycyjne stroje jedzący kozinę bez opamiętania. Kobiety przemykające poboczami jezdni uciekające przed wzrokiem „obcych” i mężczyźni prężący się w szalwar kamiz patrzący na mnie z otwartymi ustami.
Większość ludzi jeździ do Pakistanu aby zobaczyć K2, aby wspiąć się na drugi co do wysokości szczyt na świecie. Opowiem o trekkingu pod tę górę i poprowadzę wokół Nangi Parbat. Góry Pakistanu dla wytrawnego wędrowca mają bardzo wiele do zaoferowania.
Jak wygląda trekking w Pakistanie?
Czym się różni od wędrówek w Nepalu?
Co jest takie kuszące w pakistańskich górach?
Spróbuję odpowiedzieć na te pytania. Zapraszam na spotkanie i do dyskusji.
Magda”
Do zobaczenia!
Spotkanie otwarte
Wstęp wolny
Organizator:
Ela Pillath +48 607075164
Scroll to Top