Góry dalekie i bliskie – In memoriam Bogdan Jankowski – Wieczór Górski KWT

W ramach Wieczorów Górskich KWT odwiedzi nas Krzysztof Jankowski, który zaprasza nas do krainy gór dalekich i bliskich widzianych oczami jego ojca –  Bogdana Jankowskiego.

Zachowana prelekcja jest owocem kilkudziesięciu lat działalności górskiej Bogdana oraz dwudziestu lat starań do nagrania ostatecznej wersji i jej montażu – czynionych przez Jego rodzinę.

Postać Bogdana Jankowskiego jest dobrze znana w środowisku wspinaczkowym –  taternik i alpinista, instruktor alpinizmu, zamiłowany fotograf, pracownik naukowy Politechniki Wrocławskiej, którego dorobek górski zajął trwałe miejsce w historii alpinizmu polskiego i światowego. Dwukrotnie odznaczony złotym medalem „Za Wybitne Osiągnięcia Sportowe”, a także ,,Złotym Krzyżem Zasługi”. W 1999 roku otrzymał nagrodę „Fair Play” Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Możemy wiele o Bogdanie napisać, ale lepiej będzie to zobaczyć!

Jest to prezentacja, która doskonale odzwieciedla osiągnięcia złotej ery polskiego himalaizmu, dlatego rezerwujcie sobie czas 6 października (czwartek), by udać się do Białej Baszty – godz. 18:30.

Do zobaczenia!

 

Spotkanie otwarte

Wstęp wolny

Organizator: Ela Pillath

Scroll to Top