Grand Prix KWT 2016

 

Zgodnie z wnioskiem przegłosowanym na tegorocznym Walnym Zebraniu Członków Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto Zawody Wspinaczkowe im. Janusza Bartosa zostają zastąpione cyklem wspinaczkowym noszącym nazwę GRAND PRIX KWT!

 

Cykl przewiduje 4 wydarzenia wspinaczkowe w 2016 roku:

 

  1. piknik w Lubonicach – 18 czerwca (niech wpada kto żyw!)
  2. zawody boulderowe – wrzesień (udział tylko dla członków KWT)
  3. zawody drytoolowe – październik (udział tylko dla członków KWT)
  4. wspinaczka klasyczna w prowadzeniu na trudność – listopad (kategoria OPEN, udział może wziąć każdy, nie tylko klubowicze). Po zakończeniu tych zawodów poznamy zwycięzców całego GRAND PRIX!

Każdego roku cykl zawodów będzie upamiętniał jednego z klubowych wspinaczy, których już nie ma pośród nas. W roku 2016 przypomnimy sylwetkę Andrzeja Marciniaka, znanego himalaisty, który zginął 7 lat temu na Pośredniej Grani w Tatrach.

 

Klubowicze, którzy uzbierają najwięcej punktów w całym cyklu zostana zwycięzcami GRAND PRIX KWT. Do zdobycia czeka na Was 330 punktów. Nie jest konieczny udział w każdej z 4 rywalizacji. W przypadku problemów z organizacją którejś cześci cyklu uwzględniona zostanie punktacja tylko z tych, które się odbędą. Poza wyjazdem do Lubonic zostaje przyjęta następująca punktacja:

 

 

Uwaga! Najbliższe „zawody” w Lubonicach, na które zapraszamy już 18 czerwca na godz. 11.00, mają charakter bardziej towarzyski i ich celem jest rozpropagowanie tego rejonu wśród członków KWT. Jednak również za ten start zostaną przyznane punkty, które będą doliczane do całego cyklu.

 

Każdy Klubowicz, który w Lubonicach wstawi się do jednej z 3 dróg i zaliczy chociażby jedną wpinkę automatycznie dostaje 8 punktów. Czyli już 24 punkty w kieszeni na zachęte 🙂 Za ukończenie każdej z nich może otrzymać dodatkowe 2 punkty. Także do zdobycia jest spora suma 30 punktów! Topo rejonu oraz mapka dojazdu tutaj.

 

Zapraszamy do udziału i zabawy!