Wykład z pierwszej pomocy z uwzględnieniem specyfiki turystyki górskiej

Zapraszamy na wykład połączony z pokazem z zakresu z pierwszej pomocy z uwzględnieniem specyfiki turystyki górskiej.

Warsztaty poprowadzi Mariusz Penar (firma NoDo http://www.bhp-pierwszapomoc.pl/), specjalista w tym zakresie. Spotkanie odbędzie się w środę, 23 stycznia 2019 r. w godzinach 18-20, w siedzibie Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto, przy ulicy Augustyńskiego 3 Baszta Biała, w Gdańsku.
Przewidywany program szkolenia:
– krwotoki zewnętrzne
– urazy kończyn
– urazy kręgosłupa
– urazy głowy
– urazy klatki piersiowej
– urazy jamy brzusznej
– hipotermia (wychłodzenie), zapewnienie komfortu termicznego
– choroba wysokościowa
– odmrożenia
– transport/ewakuacja poszkodowanego.

Z uwagi na ograniczony czas, szeroki zakres omawianych zagadnień i fakt, że przewidziana jest część praktyczna, wykład będzie miał charakter ogólny. W przypadku zainteresowania wykładami z częścią praktyczną w rozszerzonym zakresie, będziemy je organizować po zebraniu odpowiedniej ilości chętnych (grypy od 6 do 8 osób). Tematyka i zakres spotkań rozszerzonych, może być ustalana w zależności od preferencji uczestników.
Warunkiem udziału w szkoleniu jest wniesienie opłaty w wysokości 10 zł, przy wejściu. Całość zebranej kwoty przeznaczymy na wsparcie naszej klubowej koleżanki Jowity Nowaczyk, która samotnie wychowuje bliźniaczki chore na porażenie mózgowe. O kwocie zebranej z wejściówek poinformujemy na profilu wydarzenia. Serdecznie zapraszamy.

Scroll to Top