Wspinaczkowa Tarcza Antykryzysowa KW Trójmiasto

Koronawirus.

 

W miarę skromnych możliwości finansowych Klubu postanowiliśmy pomóc ściankom i trenerom, którzy współpracują z Klubem i od lat tworzą wraz z nami lokalne środowisko wspinaczkowe.

 

Z kasy klubowej wydzieliliśmy fundusz o wdzięcznej nazwie Wspinaczkowa Tarcza Antykryzysowa Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto.

 

Pierwsza transza Tarczy, do 20 tysięcy złotych, zostanie wypłacona już w kwietniu naszym partnerom w formie zaliczki za usługi, które będą realizowane w przyszłości, w dogodnym dla nich i przede wszystkim możliwym terminie, takie jak wstęp na ścianki, treningi, sekcje, kursy. Część z tych usług jest planowa i regularnie realizowana co roku, część natomiast to nowości, które zorganizujemy w ramach odbudowy i wsparcia rynku wspinaczkowego w Trójmieście po epidemii. Nie wykluczamy zwiększenia kwoty funduszu w zależności od rozwoju sytuacji i potrzeb. Pieniądze są wypłacane na podstawie ustnych, indywidualnych uzgodnień.

 

To samo w typowym dla dzisiejszych mediów języku: projekt rządowy (zarządu) po krótkiej dyskusji w gronie zarządu wpłynął do Podkomisji (Kreatywnego Forum Zarządu – szerokiej grupy aktywnych klubowiczów, biorących czynny ale nieformalny udział w zarządzaniu) celem konsultacji środowiskowych. Po dyskusji i uwzględnieniu postulatów partnerów społecznych i strony biznesowej wrócił do zarządu, gdzie został formalnie przegłosowany. Wszystkie poprawki Podkomisji zostały uwzględnione. Pierwsza transza Tarczy, do 20 tysięcy złotych (około 20% naszego Produktu Klubowego Brutto) zostanie uruchomiona w kwietniu. Od strony technicznej wygląda to następująco: nasi Partnerzy emitują papiery dłużne (obligacje gwarantowane słownie przez Emitenta), skupowane przez Skarb Klubu. Buyback nastąpi w momencie dogodnym dla Emitenta.

 

Zdajemy sobie sprawę, że to kropla w morzu potrzeb ale mamy nadzieję, że choć w minimalnym stopniu złagodzi to skutki epidemii w naszym środowisku. Pamiętajcie też o możliwości wsparcia Klubu 1% swojego podatku. Nie gniewajcie się też na humorystyczny akapit; w tej sytuacji trzeba zachować choć trochę poczucia humoru 🙂 . Gdzieś tam wyżej północna ściana się położy i wyjdziemy na zalane słońcem równiny 😉 , co widać na zdjęciu.

Scroll to Top