Rest Festiwal – relacja

Ale było!

Tegoroczny Rest Festiwal, który odbył się 16/17 listopada w leśnej Hucie, radośnie przerósł oczekiwania organizatorów. Zainteresowanie Klubowymi prezentacjami zgromadziło w Leśnej Stacji ponad 100 osób. Malowniczo położona leśniczówka ugościła Klubowiczów i sprawiła, że przenieśliśmy się w różne rejony świata, wsłuchani w opowieści prelegentów o skałkowych i górskich podbojach.

 

W tym roku posłuchaliśmy Marcela i jego opowieści: Sardynia. Majówkowy wypad na Seszele Europy, Katarzyna Pałubicka opowiedziała Co skrywają Szkoci w Cairngorms, Piotr Dowgiałło opowiedział o Mongenjura, Szymon Bednarz zaczarował opowieścią o Himalajach, a zeszłoroczni kursanci przedstawili jak wygląda Kurs wspinaczkowy KWT od podstaw do jego ukończenia. Mikołaj Winiarski przedstawił prezentację Czas pogardy, Prezes Klubu zabrał nas na Grandes Jorasses, Ścianę Trolli i El Capitana, a ostatnią tego wieczoru prezentacja była opowieść Lucyny Kołodziejskiej o Denali. Wojtek Karwecki w górskim quizie sprawdził jak dobrze adepci Kursu i starzy wyjadacze KWT znają kroniki górskie.

 

Po wspaniałych prelekcjach wygłodniali uczestnicy mogli upiec kiełbaski przy ognisku oraz skosztować gorącej zupy, aby do rana tańczyć, śpiewać i cieszyć się z dokonań klubowiczów.

 

Hojni Klubowicze przy składce na catering wsparli Jowitę Nowaczyk i jej cudne dziewczynki kwotą 800 zł, za co bardzo dziękujemy !

 

Niedzielny poranek część uczestników zaczęła od rozgrzewki i kąpieli w jeziorze Wieckim, co jest tradycją w KWT, w końcu w zdrowym ciele zdrowy duch.

 

Żadna relacja nie odda tego jak dobrze się bawiliśmy, dlatego zachęcamy do galerii zdjęć zrobionych przez Bartosza Żukowskiego.

https://www.facebook.com/pg/klub.wysokogorski.trojmiasto/photos/?tab=album&album_id=2533924246676965

 

Zarząd Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto dziękuje Wam za obecność i mówimy – do zobaczenia za rok !

 

 

Scroll to Top