Klubowy biwak na zakończenie sezonu letniego 2019

Zapraszamy na klubowy biwak kończący sezon letni 2019, który odbędzie się w dniach 27.09.2019 – 29.09.2019. Nocujemy w Trzcińsku na kempingu 9up (http://sokoliki.net/). W pobliżu znajdują się dwa duże rejony wspinaczkowe – Góry Sokole oraz Rudawy Janowickie. Zapraszamy nie tylko wspinaczy, ale też osoby, które chciałby pozwiedzać okolice czy integrować się z resztą klubowiczów.

Atrakcje:
– Góry Sokole oraz Rudawy Janowickie (łącznie ponad 2000 dróg wspinaczkowych),
– wspólne wspinanie,
– integracja z pozostałymi klubowiczami,
– ognisko,
– dla niewspinających się w pobliżu znajdują się: ruiny zamku Bolczów, punkty widokowe na Krzyżnej Górze i Górze Sokolik, skalne miasteczko, kolorowe jeziorka.

Dostępnych jest 17 miejsc noclegowych w pokoju wieloosobowym (łóżka piętrowe) oraz 10 miejsc na poddaszu (materace na ziemi) zarezerwowanych dla uczestników (wymagane zgłoszenie mailowe, info niżej). Oprócz tego na miejscu jest jeszcze teoretycznie nieograniczona ilość miejsc na polu namiotowym lub pod wiatą (należy dokonać rezerwacji samodzielnie, info na stronie http://sokoliki.net/). Na kempingu dostępne są łazienki z prysznicami, toalety, wyposażona kuchnia i miejsce na ognisko wraz z drewnem.

Osoby, które chcą nocować w pokoju wieloosobowym lub na poddaszu proszone są o wysłanie zgłoszenia na adres (wraz z preferowanym miejscem noclegu): akasperowicz(małpa)gmail.com do 10 września.

To już 5 biwak w Sokolikach. Z roku an roku impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wrzesień to najlepsza pora na wspin w tym rejonie, pogoda często dopisuje, a „nie za gorące” 😉 temperatury pomagają na trudniejszych drogach.

Zapraszamy serdecznie.

========= INFORMACJE PRAKTYCZNE =========
Warto mieć już dogadanego partnera i sprzęt na biwak (np. część można pożyczyć od klubu). Oczywiście można też szukać na miejscu.
Najbliższe sklepy to market Dino w Janowicach Wielkich (4km) oraz mały sklepik w Trzcińsku (2km). W weekendy pod kempingiem stoi vege food truck.
W 9up można zakupić topo rejonu oraz zimne piwo.
Dojazd komunikacją publiczną:
Z Gdyni jedzie pociąg bezpośrednio do Jeleniej Góry, można wysiąść w Janowicach Wielkich i przyjść piechotą (około 4km) lub przesiąść się w Janowicach Wielkich/Jeleniej Górze na pociąg Kolei Dolnośląskich do Trzcińska (2km marszu).

Gdyby ktoś miał pytania, szukał partnera lub transportu proszę pisać na wydarzeniu na FB.

Scroll to Top