Biblioteka

Regulamin Biblioteki Klubu Wysokogórskiego "Trójmiasto"

 1. Z księgozbioru bibliotecznego mogą korzystać wszyscy członkowie Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto, którzy regularnie opłacają składki członkowskie.
 2. Przeglądanie zasobów bibliotecznych możliwe jest z katalogu.
 3. Chęć zamówienia wybranej książki, zgłosić należy drogą mailową bibliotekarzowi na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 4. Odbiór książki możliwy będzie na miejscu po wczesniejszym umówieniu się w Baszcie z bibliotekarzem.
 5. Czytelnik może zarezerwować potrzebną mu pozycję.
 6. Wypożyczać książki wolno jedynie na swoje nazwisko. Czytelnik zobowiązany jest do przedłożenia legitymacji klubowej.
 7. Nie można wypożyczonych książek przekazywać innym osobom.
 8. Dokonując zwrotów książek należy podać swoje nazwisko i imię.
 9. Maksymalny czas wypożyczeń książek to jeden miesiąc. Za zgodą bibliotekarza można ją prolongować na kolejny miesiąc, chyba, że kolejni czytelnicy są nią zainteresowani.
 10. Jednorazowo można wypożyczać 3 książki.
 11. Przy wypożyczaniu książki/-ek pobierana będzie kaucja zwrotną w wysokości 30 zł. Zwrot kaucji następuje w momencie oddania książki/-ek lub rezygnacji z korzystania z Biblioteki, albo rezygnacji z przynależności do Klubu Wysokogórskiego „Trójmiasto”.
 12. Czytelnik, który ma nieoddaną w terminie książkę, nie może korzystać z księgozbioru bibliotecznego. Za zwłokę naliczana będzie opłata w wysokości 1 zł/każdy dzień spóźnienia.
 13. Czytelnik zobowiązany jest do szanowania wypożyczonych książek.
 14. Czytelnik, który zagubi lub zniszczy wypożyczoną książkę zobowiązany jest do odkupienia takiej samej książki (lub o takiej samej tematyce) oraz innej wskazanej przez bibliotekarza, w terminie do jednego miesiąca. Do momentu, gdy tego nie uczyni, jest zawieszony w prawach korzystania z biblioteki.
 15. Nie wolno samemu brać książek z księgozbioru bibliotecznego.
Downloadhttp://bigtheme.net/joomla Joomla Templates