"Korona Himalajów" – apel do miłośników gór i wysokogórskiej wspinaczki

Fundacja Aleja Gwiazd Sportu oraz środowisko wspinaczkowe Trójmiasta zwracają się do Was z ogromną prośbą o finansowe wsparcie przygotowania i zamocowania tablic na „Koronie Himalajów” – rzeźbie przestrzennej, upamiętniającej osiągnięcia Polaków w Himalajach, która zajmuje poczesne miejsce w Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie.

Rzeźbę tworzy 14 płyt skalnych, symbolizujących 14 ośmiotysięczników. Na trzech płytach umieszczone już zostały tablice opisujące wybitne dokonania Polaków na poszczególnych szczytach. W tym roku chcielibyśmy uzupełnić brakujące tablice na jedenastu "szczytach" – co jest sprawą coraz bardziej palącą.

"Korona Himalajów" budzi ogromne zainteresowanie osób odwiedzających w ciągu roku Władysławowo i Aleję Gwiazd Sportu – jest to blisko milion ludzi z różnych stron Polski, ale także Europy.

Tablice, które mają zawisnąć na każdym z symbolicznych szczytów, opisują największe sportowe wyczyny polskich himalaistów – m.in. pierwsze polskie wejścia, poprowadzenie nowych dróg, zdobycie szczytów zimą, samotne wspinaczki, zjazdy na nartach ze szczytów.

Rzeźba, opatrzona zwięzłą informacją – kogo i dlaczego upamiętnia – spełnia także ogromną rolę edukacyjną i wychowawczą wśród wielopokoleniowych rzesz bywalców Alei Gwiazd.

Liczymy na solidarność Ludzi Gór, to działanie służy zachowaniu pamięci o heroizmie naszych Kolegów na najwyższych szczytach. Spodziewane koszty zamocowania ponad pięćdziesięciu tablic z tzw. bezpiecznego szkła to kwota dwudziestu tysięcy złotych.

Prosimy o dokonywanie wpłat na konto Fundacji Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie w Banku Millennium:

78 1160 2202 0000 0000 5363 4192 (z dopiskiem "Korona Himalajów")

Prezes Fundacji Aleja Gwiazd Sport – Jerzy Szczepankowski

Klub Wysokogórski „Trójmiasto” – Michał Kochańczyk

Downloadhttp://bigtheme.net/joomla Joomla Templates