Letni Klubowy Obóz Wspinaczkowy 2018

Zapraszamy do udziału w Letnim Klubowym Obozie Wspinaczkowym!

Obóz, podobnie jak przed rokiem, odbędzie się w Cortinie d'Ampezzo - "stolicy Dolomitów", leżącej w samym sercu tych niezwykle atrakcyjnych dla wspinaczy gór. Naszą bazą będzie Campeggio Dolomiti, stanowiący dogodny punkt wypadowy w wiele grup skalnych.

Okolice Cortiny oferują prawdziwe bogactwo dróg wspinaczkowych - można powspinać się zarówno na jednowyciągowych drogach sportowych (np. w rejonach Sass di Stria lub Campo Volpera), jak i zaznać przygody na imponujących ścianach, oferujących ponad dwadzieścia wyciągów wspinania. Prócz tego okolice Cortiny oferują wiele atrakcyjnych tras trekingowych oraz via ferrat.

Dla początkujących obóz w Cortinie będzie stanowił okazję do sprawdzenia swych sił na łatwych drogach wielowyciągowych pośród turni Cinque Torri, w rejonie Laguzoi lub w grupie Nuvolau, a doświadczeni łojanci mogą pokusić się o wyszukanie ambitnych wyzwań np. w przepięknym masywie Tofan.

Zgodnie z klubową tradycją, początkujący wspinacze mogą liczyć na to, że ci bardziej doświadczeni zwiążą się z nimi liną i pomogą wykonać pierwsze kroki na drogach wielowyciągowych.

Termin: 7-15 lipca 2018

Noclegi: własne namioty – Camping Dolomiti w Cortinie d'Ampezzo, www.campeggiodolomiti.it

Koszt noclegu ok. 9E/osobę/noc, wyżywienie we własnym zakresie

Koszt przejazdu (w obie strony) – około 250-300zł/osobę (przy założeniu, że w samochodzie jadą 4 osoby)

Sprzęt z wypożyczalni klubowej dla uczestników obozu będzie dostępny za darmo.

Wymagania: ubezpieczenie NNW

Każdy uczestnik letniego obozu musi posiadać odpowiednie ubezpieczenie, które w razie wypadku pokryje koszty: akcji ratowniczej, transportu oraz leczenia.

Polecamy ubezpieczenie dla członków Alpenverein: Ogólne warunki ubezpieczenia lub Ubezpieczenie Bezpieczny Powrót: http://pza.org.pl/ubezpieczenia/info

Przewodniki (do dyspozycji podczas wyjazdu):

Mauro Bernardi, Najpiękniejsze drogi wspinaczkowe wokół Cortiny d'Ampezzo, Sklep Podróżnika, Warszawa 2009.

Roberto Casanova, Arrampicata sportiva a Cortina d'Ampezzo, Cierre, Verona 2004.

James Rushforth, The Dolomites: Rock Climbs and Via Ferrata, Rockfax, 2014.

Osoby zainteresowane prosimy wpisywać się na listę.

W przypadku niepomyślnych prognoz pogody miejsce obozu może zostać zmienione.

Wszelkie pytania dotyczące obozu można kierować do Pawła Łuczeczko: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin obozów KWT jest dostępny tutaj. Uczestnictwo w obozie jest równoznaczne z akceptacją ww. regulaminu, z którym należy się zapoznać przed wyjazdem.

Downloadhttp://bigtheme.net/joomla Joomla Templates