I Otwarte Zawody Wspinaczkowe KWT w Gdańsku – relacja.

W sobotę 28 stycznia odbyła się pierwsza edycja Otwartych Zawodów Wspinaczkowych pod patronatem Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto i Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej.

Zawody odbyły się na ścianie wspinaczkowej w hali sportowej Politechniki Gdańskiej, która zgromadziła sporą grupę zawodników. Łącznie wystartowało 44 mężczyzn i 25 kobiet. Drogi nakręcone zostały przez dwóch doświadczonych routesetterów, Łukasza Smagałę i Longina Rudnickiego. Całość profesjonalną konferansjerką umilał Kamil Bocheński. Natomiast sędzią głównym zawodów został Artur Polański.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 9:00 od startu zawodników z pierwszej grupy eliminacyjnej. Uczestnicy do pokonania mieli 6 dróg eliminacyjnych z dolną asekuracją, z czego najłatwiejsza to V, a najtrudniejsza to VI.5+.  Zawodnicy startowali w 2 grupach eliminacyjnych, w każdej czas wspinania wynosił po 3 godziny. Na każdej drodze można było oddać maksymalnie 2 próby.

 

 

Do finału według planu miało się dostać się 6 najlepszych zawodniczek i 6 najlepszych zawodników z eliminacji, jednak z uwagi na remisowy wynik na miejscu szóstym do finału mężczyzn weszło łącznie 7 zawodników. Finały odbyły się w formule OS, rozgrywały się na dwóch oddzielnych drogach finałowych: damskiej i męskiej. Dopisała nam również publiczność, podczas finałowej rozgrywki dopingowała duża grupa zebranych na trybunach kibiców.

Wyniki finału kobiet:

 1. Maja Ciesielska KWT
 2. Zosia Dobrzańska
 3. Zuzanna Augustis KWT
 4. Karolina Wojtaszek PG
 5. Julia Habaj PG
 6. Aleksandra Jozefiak

Wyniki finału mężczyzn:

 1. Jakub Nadolski Zawod PG
 2. Jakub Zeman KWT
 3. Tomasz Bielecki
 4. Piotr Leo KWT i PG
 5. Marcin Kraszewski KWT
 6. Jarema Turski KWT
 7. Marcel Schally-Kacprzak KWT

Ogromne gratulacje dla zwycięzców Mai Ciesielskiej i Jakuba Nadolskiego oraz pozostałych finalistów. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy wykazali się ogromnym hartem ducha oraz przyczynili się do zbudowania fantastycznej atmosfery, którą mamy nadzieję, uda się odtworzyć przy następnej edycji.

 

Pomysłodawcą zawodów był Maciej Przedpełski, ale impreza nie udałaby się bez pomocy wielu zaangażowanych w nią osób z Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto oraz Pani Barbary Gramackiej z ramienia Politechniki Gdańskiej.  Za co wszystkim serdecznie dziękujemy.

 

Podziękowania należą się również naszym sponsorom: Tuttu Gdańsk, Polarsport, Murral, Wspinalnia Alfa, Elewator, Problem bouldering oraz Grimpado. Dziękujemy również  firmie Competit, dzięki której rejestracja za zawody przebiegała szybko i sprawnie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Miasto Gdańsk natomiast medialny – portal wspinanie.pl.

Karolina Hryniewicka

Scroll to Top