O Alei Pamięci

Ta strona poświęcona jest naszym śp. Koleżankom i Kolegom z Klubu Wysokogórskiego „Trójmiasto”, którzy zginęli tragicznie w górach. Byli jednymi z nas, razem wspinaliśmy się w wielu górach świata, razem przeżywaliśmy radości i klęski. czujemy, że należy Im się pamięć i szacunek.

Naszym zadaniem jest pielęgnowanie pamięci o Ich losach, dlatego postaraliśmy się zebrać jak najobszerniejszą dokumentację i ikonografię, spisać wspomnienia Ich bliskich i partnerów wspinaczkowych. Zdajemy sobie sprawę, że wyzwania jakiego się podjęliśmy, jest zadaniem, które może zająć nawet kilka lat, jednakże w miarę upływu czasu będziemy zamieszczali także informacje o śp. Koleżankach i Kolegach, którzy umarli śmiercią naturalną.

Ta strona jest otwartą księgą, apelujemy do wszystkich Ich znajomych o przysyłanie fotografii, skanów, artykułów prasowych i wspomnień. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy ma ochotę na skreślenie zdań, dajcie tylko znak, a przyślemy osobę z zespołu gromadzącego i opracowującego materiały, która spisze Wasze wspomnienia. Prosimy również o sprostowywanie wszelkich błędów i nieścisłości, jakie się niewątpliwie znajdą.

Treść zbiera Michał Kochańczyk ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 58 5560141). Na poszczególnych podstronach są podane namiary na redaktorów materiałów o danej osobie.

Wyświetl listę członków Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto, którzy zginęli w górach.