Zimowy Obóz Klubowy 2022

Nadszedł czas, aby rozpocząć zapisy na Obóz Zimowy!
W tym roku obóz zaplanowany jest na połowę marca. Liczymy, że będzie dobra pogoda i długi dzień. Zarezerwowane mamy całe stare schronisko w Morskim Oku, zatem miejsc jest odrobinę więcej niż zwykle. Jako, że zeszłoroczny obóz się nie odbył – liczymy na dużą frekwencję 😊
Zapraszamy zatem na Zimowy Obóz Klubowy, który odbędzie się w dniach 11.03.2022 – 20.03.2022 w Dolinie Rybiego Potoku (Morskie Oko).
Obóz, jak co roku, to doskonała możliwość do sympatycznych spotkań, ciekawego urlopu, a przede wszystkim do wspólnego uprawiania aktywności górskiej w gronie klubowym.
W planach jest samodzielne wspinanie, turystyka podstawowa i zaawansowana oraz wspinanie z instruktorem. Naszą bazą, tak jak w latach poprzednich, jest stare schronisko Morskie Oko.

Zapisy

Deklaracje uczestnictwa proszę wysyłać na adres: sz.bednarz@gmail.com
W mailu proszę podać: imię i nazwisko, termin pobytu na obozie oraz ewentualnej chęci uczestnictwa w kursie turystyki zimowej bądź zaawansowanej turystyki lub wspinania z instruktorem.
Tytuł maila to koniecznie „obóz zimowy KWT”. Bardzo mi to ułatwi – dziękuję!

Proszę nie wysyłajcie mi zgłoszeń poprzez FB, Smsów, Messengera czy WhatsAppa – wyślijcie maila. Zapisy na obóz przyjmowane będą do dnia 25.02.2022
Za pobyt pobierana będzie bezzwrotna oplata w wysokości 20zł (oplata organizacyjna KWT).
Oplata wynosi 20zł niezależnie czy przyjeżdżasz na 1 dzień czy na cały tydzień.
Zatem proszę każdego uczestnika o wpłatę 20zł na konto: (do 25.02.2022) – Brak wpłaty oznacza wykreślenie z listy.

Dane do przelewu:

KW Trójmiasto
69 1140 2004 0000 3302 7652 8902
tytuł: MOKO

Całkowity koszt noclegu nie przekroczy 50 zł/osobę/noc. Wszelkie zniżki, czy to akcja „Zima” czy Alpenverein – we własnym zakresie.

Osoba kontaktowa:
Szymon Bednarz
sz.bednarz@gmail.com
Tel: 607 602 052

Kursy

Największą zaleta obozów zimowych są prowadzone kursy oraz, tak jak w zeszłym roku, możliwość 2 dniowego wspinania z instruktorem.
Zarezerwowanych mamy bardzo dobrych instruktorów – Wiesław Madejczyk oraz Janek Kuczera / Łukasz Depta, wiec na pewno warto skorzystać.
Obowiązuje zasada – kto pierwszy ten, ma miejsce (warunkiem jest wpłata zaliczki).
Proszę zgłaszajcie się na kursy jak najszybciej, ponieważ mając określona liczbę osób – możemy zmieniać oraz dopasowywać terminy. Obecnie o dostępność dobrego instruktora jest bardzo ciężko, wiec wykorzystajmy Naszych w pełni. Rok temu obóz się nie odbył wiec popyt na kursy może być większy (ze względu na dwa roczniki kursu).
Ceny kursów są także lekko niższe niż komercyjnie „z ulicy”.

Podstawowy Kurs Turystyki Zimowej:
– 12.03.2022 – 15.03.2022 – 6 Miejsc (4 dni cena 1050zl/osoba)
– 16.03.2022 – 19.03.2022 – 6 Miejsc (4 dni cena 1050zl/osoba)
(instruktor Wiesław Madejczyk)

Zaawansowany kurs zimowej turystyki wysokogórskiej:
– 12.03.2022 – 14.03.2022 – 4 miejsca (3 dni cena 1050zl/osoba)
– 15.03.2022 – 17.03.2022 – 4 miejsca (3 dni cena 1050zl/osoba)
(instruktor Janek Kuczera / Łukasz Depta)

Wspinanie z instruktorem:
– 18.03.2022 – 19.03.2022 – 2 miejsca (2 dni, cena 1200zł/osoba)
Wspinanie odbędzie z Jankiem lub Łukaszem, – więc to doskonała okazja do poznania świetnych instruktorów. Ze względu na charakter wspinaczki z instruktorem oraz wynagrodzenie instruktora – grupa zorganizuje się tylko pod warunkiem zebrania 2 chętnych. Jeżeli grupa się nie zbierze, a więcej chętnych będzie na zaawansowany kurs turystyki – to wtedy zorganizujemy trzecia grupę.

Jest możliwość zorganizowania wspinania dla trzy osobowej grupy (w cenie 800zl/osoba 2 dni). Natomiast to wspinanie będzie bardziej w terenie turystycznym niż typowo wspinaczkowym.

Warunkiem zapisania jest wplata całkowitej kwoty do 13.02.2021

Dane do przelewu:
86 1140 2004 0000 3902 3186 9793
Szymon Bednarz
MBANK
W tytule proszę KONIECZNIE napisać: „obóz zimowy KWT kurs”

Szczegółowy opis

Podstawowy Kurs Turystyki Zimowej:
Dla kogo?: Dla osób chcących nauczyć się bezpieczne poruszanie w górach zimą.
Cena: 1050zł /osoba /4dni
Czas trwania: 4 dni
Zakres kursu:
Zajęcia terenowe:
– Nauka chodzenia w rakach, hamowanie upadków i auto asekuracja czekanem.
– Podstawowe węzły, zastosowanie liny
– Poruszanie się w terenie śnieżno-skalno-lodowym, stanowiska asekuracyjne i zjazdowe w śniegu i lodzie
– Podstawy profilaktyki i ratownictwa lawinowego, budowanie jamy śnieżnej
– Nauka asekuracji lotnej – wycieczka w terenie wysokogórskim
Wykłady:
– Sprzęt i wyposażenie, specyfika turystyki zimowej, niebezpieczeństwa w zimie i terenie lodowym
– Strategia i taktyka (cel, trasa, skład osobowy), biwaki zaplanowane i wymuszone
– Elementarna profilaktyka lawinowa, detektory LVS i podstawy ich użycia na lawinisku
Sprzęt zimowy zapewnia instruktor.

Zaawansowany kurs zimowej turystyki wysokogórskiej:
Dla kogo?: Zaawansowany kurs zimowej turystyki wysokogórskiej to kurs już z akcentami wspinaczkowymi (dla osób które ukończyły już kurs podstawowy lub ukończyły kurs wspinaczki skalnej tzw” skałkowy”). Trwa trzy dni i przygotowuje do poruszania się zimą w rejonach górskich posiadających charakter wysokogórski, w nietrudnym terenie wspinaczkowym.
Cena: 1050zł /osoba /3dni
Czas trwania: 3 dni
Instruktor zapewnia kompletny sprzęt do turystyki wysokogórskiej (uprząż, kask, raki, czekan, liny, śruby do lodu… etc.),

Regulamin

Uczestnicy zobowiązują się do przestrzegania regulaminu (poniżej). Zgłoszenie swojego uczestnictwa (mailowe) i obecność na obozie jest jednocześnie akceptacją tego regulaminu.
Regulamin obozów i zgrupowań Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto
1. Wspinaczka jest sportem niebezpiecznym.
2. Wszyscy uczestnicy biorą udział w obozach KWT na własną odpowiedzialność, sami dobierają cele odpowiednie dla swoich umiejętności, doświadczenia i wyszkolenia. Bardziej doświadczeni klubowicze czy kierownik obozu mogą służyć radą, jednak nie zwalnia to uczestnika z odpowiedzialności za podjętą wspinaczkę. Kierownik zgrupowania nie wyznacza celów wspinaczkowych ani nie podejmuje decyzji związanych z zagrożeniem lawinowym, warunkami pogodowymi czy innymi aspektami bezpieczeństwa w górach.
3. Klub organizuje obozy w ramach swojej działalności statutowej. Opłaty rezerwacyjne są pobierane w celu pokrycia kosztów związanych z organizacją wyjazdu a nie w celu zarobkowania.
4. Obozy KWT nie są obozami szkoleniowymi. Jeżeli w ramach zgrupowania są organizowane szkolenia, to są one prowadzone przez odpowiednio wykwalifikowanych instruktorów na odrębnych zasadach. Klub nie odpowiada za program realizowanych tam zajęć ani za podejmowane przez instruktora decyzje.
5. Uczestnicy zgrupowań KWT zobowiązani są do posiadania ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Uczestnicy zgrupowań KWT organizowanych w górach zobligowani są do posiadania ubezpieczenia pokrywającego koszty akcji ratunkowej z wykorzystaniem śmigłowca. Polecamy ubezpieczenie Alpenverein lub Bezpieczny Powrót PZU. Ubezpieczenia te należy zawrzeć we własnym zakresie.