Zimowy Obóz Klubowy 2020

Obóz zimowy 14.02.2020 – 23.02.2020

Nadszedł czas aby rozpocząć zapisy na Obóz Zimowy ?

Zapraszamy zatem na Zimowy Obóz Klubowy, który odbędzie się w dniach 14.02.2020 – 23.02.2020 w Dolinie Rybiego Potoku (Morskie Oko).
Obóz, jak co roku, to doskonała możliwość do sympatycznych spotkań, ciekawego urlopu, a przede wszystkim do wspólnego uprawiania aktywności górskiej w gronie klubowym.
W planach jest samodzielne wspinanie, turystyka podstawowa i zaawansowana oraz wspinanie z instruktorem. Naszą bazą, tak jak w latach poprzednich, jest stare schronisko Morskie Oko.

W tym roku mamy 33 miejsca w Starym Schronisku oraz 5 osobowy pokój w Nowym Schronisku. Liczba miejsc ograniczona jest liczbą łóżek.
Zatem nie czekajcie na ostatnią chwilę, tylko już teraz rezerwujcie miejsce (obowiązuje zasada – „kto pierwszy – ten szybszy”). Można przyjechać na jeden dzień lub na cały obóz. Decyzja należy do Was.
Co roku przyjeżdżają osoby który albo chcą się wspinać, albo szkolić, albo pospacerować lub po prostu spędzić wspólnie czas w Schronisku. Zapraszamy każdego. Pierwszeństwo miejsc oczywiście maja Klubowicze z opłaconymi składkami oraz kursanci tegorocznego kursu.
Warunkiem uczestnictwa w obozie to jedynie posiadanie ważnej polisy NNW oraz opłacenie noclegu i opłaty klimatycznej, bądź też opłaty za kurs/wspinanie z instruktorem.

 

Zgłoszenia

Deklaracje uczestnictwa proszę wysyłać na adres: sz.bednarz@gmail.com

W mailu proszę podać: imię i nazwisko, termin pobytu na obozie oraz ewentualnej chęci uczestnictwa w kursie turystyki zimowej bądź zaawansowanej turystyki lub wspinania z instruktorem). Tytuł maila to koniecznie „obóz zimowy KWT”. Bardzo mi to ułatwi – dziękuję.
Proszę nie wysyłajcie mi zgłoszeń poprzez FB, SMSow, Messengera czy WhatsAppa – wyślijcie maila.
Zapisy na obóz przyjmowane będą do dnia 19.01.2020.

Za pobyt pobierana będzie bezzwrotna oplata w wysokości 20zl (oplata organizacyjna KWT).
Oplata wynosi 20zl niezależnie czy przyjeżdżasz na jeden dzień czy na cały tydzień.
Zatem proszę każdego uczestnika o wpłatę 20zl na konto: (do 19.01.2020) – brak wpłaty oznacza wykreślenie z listy.
KW Trójmiasto
69 1140 2004 0000 3302 7652 8902
tytuł: MOKO

Całkowity koszt noclegu nie przekroczy 41 zł/osobę/noc, ale w związku z najprawdopodobniej planowaną „Akcją Zima” faktyczna kwota zostanie podana w późniejszym terminie. Bedzie to około 25zl.

Osoba kontaktowa:

Szymon Bednarz
sz.bednarz@gmail.com
Tel: 607 602 052

 

Kursy

Największa zaleta obozów zimowych są prowadzone kursy oraz tak jak w zeszłym roku możliwość 2dniowego wspinania z instruktorem.
Chętnych proszę o jak najszybsza rezerwacje ponieważ w tym roku mamy mniejsza liczbę miejsc. Obowiązuje zasada – kto pierwszy ten ma miejsce (warunkiem jest wplata zaliczki). Proszę zgłaszajcie się na kursy jak najszybciej, ponieważ mając określoną liczbę osób możemy zmieniać oraz dopasowywać terminy. Obecnie o dostępność dobrego instruktora jest bardzo ciężko – wiec wykorzystajmy Naszych w pełni.

Podstawowy Kurs Turystyki Zimowej:

– 15.02.2020 – 18.02.2020 – 6 Miejsc (4 dni cena 800zl/osoba)
– 19.02.2020 – 21.02.2020 – 6 Miejsc (4 dni cena 800zl/osoba)

Zaawansowany kurs zimowej turystyki wysokogórskiej i podstawowe elementy wspinaczki zimowej

– 15.02.2020 – 17.02.2020 – 4 miejsca (3 dni cena 800zl/osoba)
– 18.02.2020 – 20.02.2020 – 4 miejsca (3 dni cena 800zl/osoba)
– 21.02.2020 – 23.02.2020 – 4 miejsca (3 dni cena 800zl/osoba)

– drugi i trzeci termin jest bardziej płynny; jeżeli będzie więcej chętnych na kurs podstawowy to zrobimy 3ci termin kursu podstawowego; jeżeli natomiast będzie więcej chętnych na konkretny wspin z instruktorem to zrobimy 2 x dniowy wspin z instruktorem (szczegóły później) lub nawet dwa takie terminy.

Wspinaczka z instruktorem – 2 x dni (trzyosobowa grupa ; cena to 600zl/osobę)
Ze względu na charakter wspinaczki z instruktorem oraz wynagrodzenie instruktora – grupa zorganizuje się tylko pod warunkiem zebrania 3 x chętnych. Termin wtedy spróbujemy dopasować do uczestników. (jest już jeden chętny zatem zgłaszajcie się 🙂 )

Bardzo proszę o decydowanie się na kursy dość szybko i podanie swojej elastyczności. Wtedy łatwiej mi będzie zgrupować Was w terminy.

Warunkiem zapisania jest wplata zaliczki w wysokości 400zl do 31.01.2018
86 1140 2004 0000 3902 3186 9793
Szymon Bednarz
MBANK
W tytule proszę KONIECZNIE napisać: „obóz zimowy KWT kurs”

Szczegółowy opis:
Podstawowy Kurs Turystyki Zimowej:
Dla kogo?: Dla osób chcących nauczyć się bezpieczne poruszanie w górach zimą.
Cena: 800zł /osoba /4dni
Czas trwania: 4 dni
Zakres kursu:
Zajęcia terenowe:
– Nauka chodzenia w rakach, hamowanie upadków i auto asekuracja czekanem.
– Podstawowe węzły, zastosowanie liny
– Poruszanie się w terenie śnieżno-skalno-lodowym, stanowiska asekuracyjne i zjazdowe w śniegu i lodzie
– Podstawy profilaktyki i ratownictwa lawinowego, budowanie jamy śnieżnej
– Nauka asekuracji lotnej – wycieczka w terenie wysokogórskim
Wykłady:
– Sprzęt i wyposażenie, specyfika turystyki zimowej, niebezpieczeństwa w zimie i terenie lodowym
– Strategia i taktyka (cel, trasa, skład osobowy), biwaki zaplanowane i wymuszone
– Elementarna profilaktyka lawinowa, detektory LVS i podstawy ich użycia na lawinisku
Sprzęt zimowy zapewnia instruktor.
W tym roku instruktorem będzie Wiesław Madejczyk oraz Rafal Pietrasiak. (Uprawnienia: instruktor alpinizmu PZA, instru ktor wspinaczki wysokogórskiej)

Zaawansowany kurs zimowej turystyki wysokogórskiej / elementy wspinaczki
Dla kogo?: Zaawansowany kurs zimowej turystyki wysokogórskiej to kurs już z akcentami wspinaczkowymi (dla osob ktore ukonczyly juz kurs podstawowy lub ukonczyly kurs wspinaczki skalnej tzw” skalkowy”). Trwa trzy dni i przygotowuje do poruszania się zimą w rejonach górskich posiadających charakter wysokogórski, w nietrudnym terenie wspinaczkowym.
Cena: 800zł /osoba /3dni
Czas trwania: 3 dni
Instruktor zapewnia kompletny sprzęt do turystyki wysokogórskiej (uprząż, kask, raki, czekan, liny, śruby do lodu… etc.),

Wspinanie z instruktorem: grupa 3 x osobowa; dobrze by bylo gdybyscie byli min po kursie „skalkowym” oraz mieli doswiadczenie w poruszaniu sie zima. Moze byc takze kurs turystyki zaawansowanej lub min zimowa turystyka podstawowa gdy wspinacie sie latem.

Wszelkie pytania odnośnie obozu proszę kierować do mnie.
Dziękuję i pozdrawiam
Szymon Bednarz
tel: 607602052

 

Regulamin

Uczestnicy zobowiązują się do przestrzegania regulaminu (poniżej). Zgłoszenie swojego uczestnictwa (mailowe) i obecność na obozie jest jednocześnie akceptacją tego regulaminu.

Regulamin obozów i zgrupowań Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto

1. Wspinaczka jest sportem niebezpiecznym.
2. Wszyscy uczestnicy biorą udział w obozach KWT na własną odpowiedzialność, sami dobierają cele odpowiednie dla swoich umiejętności, doświadczenia i wyszkolenia. Bardziej doświadczeni klubowicze czy kierownik obozu mogą służyć radą, jednak nie zwalnia to uczestnika z odpowiedzialności za podjętą wspinaczkę. Kierownik zgrupowania nie wyznacza celów wspinaczkowych ani nie podejmuje decyzji związanych z zagrożeniem lawinowym, warunkami pogodowymi czy innymi aspektami bezpieczeństwa w górach.
3. Klub organizuje obozy w ramach swojej działalności statutowej. Opłaty rezerwacyjne są pobierane w celu pokrycia kosztów związanych z organizacją wyjazdu a nie w celu zarobkowania.
4. Obozy KWT nie są obozami szkoleniowymi. Jeżeli w ramach zgrupowania są organizowane szkolenia, to są one prowadzone przez odpowiednio wykwalifikowanych instruktorów na odrębnych zasadach. Klub nie odpowiada za program realizowanych tam zajęć ani za podejmowane przez instruktora decyzje.
5. Uczestnicy zgrupowań KWT zobowiązani są do posiadania ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Uczestnicy zgrupowań KWT organizowanych w górach zobligowani są do posiadania ubezpieczenia pokrywającego koszty akcji ratunkowej z wykorzystaniem śmigłowca. Polecamy ubezpieczenie Alpenverein lub Bezpieczny Powrót PZU. Ubezpieczenia te należy zawrzeć we własnym zakresie.

 

Więcej informacji tutaj: https://www.facebook.com/events/2896785577040522