Zawiadomienie o pogrzebie Edwarda Taylora

Z wielkim żalemzawiadamiamy, że 16 lutego 2019r. odszedł Edward Taylor, alpinista, himalaista, członek honorowy Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto, wieloletni członek Zarządu KWT, Kierownik Klubowego Kursu Tatrzańskiego, zawsze niezwykle zaangażowany społecznie w życie klubowe. Brał udział w wyprawach w góry wysokie, w 1987r. zdobył szczyt Nun (7135m) w Himalajach Zachodnich. Za pracę na rzecz KWT został odznaczony Medalem Prezydenta Miasta Gdańska w 2006 roku. W 2018r. doprowadził wraz z kolegami do powstania Miejsca Pamięci Alpinistów KWT, którzy pozostali w górach na zawsze.

 

Edek kochał góry niższe i wyższe. Po zakończeniu działalności wspinaczkowej jeździł z plecakiem w góry polskie, słowackie, ukraińskie, a także na trekkingi w Patagonii, Himalajach i Karakorum.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 23 lutego br. O godz. 11.30 odprawiona zostanie Msza św. wraz z nabożeństwem żałobnym w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Gdańsku Starym Chełmie ul. Biskupa Andrzeja Wronki 1. Pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku Wrzeszczu. Kondukt rusza spod bramy głównej cmentarza o godz. 13.00.

 

Rodzina prosi, aby zamiast kwiatów składać datki wolontariuszom z Hospicjum im. księdza Dutkiewicza obecnym na pogrzebie.