Zaproszenie na konferencję „Aktywni dla Serca: zdrowe i bezpieczne uprawianie sportu”, Gdynia, 22 – 23 maja

Czy bieganie maratonu jest zdrowe? Jak uprawiać sport i rekreację bezpiecznie? Czy suplementy diety są dla osób aktywnych fizycznie coś warte? Na te pytania znajdziecie odpowiedz w najbliższy piątek i sobotę (22 i 23 maja) na wykładach prowadzonych przez ekspertów Polskiego, Europejskiego i Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

 

Konferencja „Aktywni dla Serca” rozpocznie się w piątek o 18.00, w Gdyni, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym przy Alei Zwycięstwa 96. Głównym organizatorem jest Centralny Ośrodek Medycyny Sportowej. Specjalne sesje pod patronatem Komitetu Zdrowia Publicznego PAN i PKOl będą znakomitą okazją dla profesjonalistów medycznych do zdobycia wiedzy na temat bezpiecznego uprawiania sportu i aktywności fizycznej przez najmłodszych i najstarszych. Wiedzy, której niestety ciągle w odpowiednim zakresie nie uczy się w Polsce.

 

Jedynym warunkiem „wejścia” na bezpłatną konferencję i warsztaty jest wcześniejsza rejestracja na stronie: http://www.aktywnidlaserca.pl/program.html. Wykłady i warsztaty będą w języku polskim (lub tłumaczone na polski symultanicznie).

 

Serdecznie zapraszamy,
Dr hab. med. Tomasz Zdrojewski, prof. nadzw. GUMed
Klaudia Suligowska