Ubezpieczenie w górach

Każdy, kto aktywnie uprawia sporty górskie, uczestniczy w wyprawach górskich lub aktywnie spędza czas w rejonach górskich, powinien pomyśleć o wyborze odpowiedniego ubezpieczenia.

 

Tym krótkim tekstem, chcemy przypomnieć i jednocześnie uświadomić naszych klubowiczów o obowiązku posiadania odpowiedniego ubezpieczenia. Ten wymóg jest bezwzględny dla wszystkich uczestników tegorocznego obozu letniego.

 

Informujemy, że nasz klub podpisał umowę o współpracy z Alpenverein Austria, oddział Alpenverein Polska. Jest to organizacja, która swoim członkom w ramach rocznej składki oferuje polisę ubezpieczeniową w zakresie akcji ratownictwa, transportu oraz leczenia. Ubezpieczenie działa na całym świecie. Członkostwo w Alpenverein upoważnia też do korzystania z wielu zniżek i rabatów przez członków tej organizacji, między innymi do zniżek w bazach noclegowych (schroniskach).

 

Każdy kto zarejestruje się w Alpenverein i wybierze w formularzu zgłoszeniowym że polecił go KWT, zgodnie z umową zasili konto naszego klubu kwotą w wysokości 10% składki. Zarejestrować można się za pomocą strony internetowej www.alpenverein.pl