Spotkanie inaugurujące 2016/2017

Zapraszamy wszystkich Klubowiczów, tegorocznych Kursantów oraz wszystkich Sympatyków Klubu na spotkanie inaugurujące sezon klubowy 2016/2017.

 

Zapraszamy wszystkich do naszej siedziby – Białej Baszty w najbliższą sobotę 22 X na godzinę 19:00. Spotkanie rozpocznie się godzinną prezentacją ,,Nowe oblicza Nepalu”, po którym zachęcamy do dyskusji i integracji przy trunkach niskoprocentowych.

 

„Nowe oblicza Nepalu” to godzinna prelekcja ze zdjęciami, przedstawiającymi Nepal przed i po trzęsieniu ziemi z kwietnia 2015 r. To relacja naocznego świadka tej tragedii, Edyty Stępczak, która mieszkała w Nepalu pięć lat. Autorka opowie o tym, jak organizowali się ludzie tuż po kataklizmie oraz w kolejnych miesiącach, kiedy już wyjechały media; jak wygląda ich życie i jakie są ich wyzwania dziś. Ponadto, na pokaz składają się zdjęcia ilustrujące programy pomocowe, jakie prowadzi Edyta Stępczak na rzecz ofiar tej katastrofy.

 

Informacje o autorce:

 

Edyta Stępczak – dziennikarka, działaczka humanitarna. Od pięciu lat mieszka w Nepalu, gdzie m.in. współpracowała z kilkoma organizacjami pozarządowymi, głównie na rzecz kobiet i dzieci. Prowadzi własne projekty pomocowe na rzecz ofiar trzęsienia ziemi, Healing Haku oraz Travel With Social Cause.

 

W trakcie pokazu będzie możliwość zakupu fotografii nepalskiego fotografa, a dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc dla Nepalczyków.

 

Zapraszamy

 

Zarząd Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto