Sokoliki – Pierwsze koty za płoty

9 sierpnia 2019 absolwenci Klubowego Kursu Wspinaczkowego KW Trójmiasto oraz członkowie Klubu wraz z przyjaciółmi wyruszyli w Góry Sokole. Dla większości z nas były to pierwsze wspinaczkowe doświadczenia w granicie. Naszym domem na cztery dni stał się klimatyczny Tabor pod Krzywą. Charyzmatyczny gospodarz Sławek Ejsmont dzielił się z nami radą, chlebem, piwem i ciepłą wodą z prysznica.

Codziennie, po pobudce o 7:00 i wspólnym śniadaniu w taborowej kuchni ruszaliśmy w skały. Warun był naprawdę dobry, humory i umiejętności dopisywały, a kolejne godziny i dni, dzięki determinacji uczestników wyjazdu oraz oswojeniu się ze skałą, zaowocowały całkiem ciekawą listą przejść. I można o tym wyjeździe powiedzieć różne rzeczy, ale na pewno nie to, że nie było pięknie. Dowodem niech tutaj będzie fakt, że podczas patentowania jednej z dróg (Michał Ledwo Dychał) nasz kolega wykonał chyba najładniejszy lot jaki wielu z nas miało okazję oglądać w swoim wspinaczkowym życiu: gwiazda ze śrubą, twarzą do dołu, z zaakcentowaną telemarkiem pozycją „na Rejtana” podkreśloną opadnięciem szczęki i wyrazem głębokiego niedowierzania w oczach wynikającego z uświadomienia sobie faktu, że od prawej jednak nie puszcza.

Po ekscytujących doświadczeniach wspinaczkowych dni wieczory spędzaliśmy przy taborowym ognisku racząc się lokalnymi trunkami i próbując nie udusić kolejnych wokalistów. W niedzielne popołudnie po wspinie większość ekipy wyruszyła w drogę powrotną do Trójmiasta, a ci którym było mało łojenia udali się do Rzędkowic aby w kolejnych dniach oddawać się swojej wspinaczkowej pasji, tym razem w jurajskich wapieniach. W Sokoliki wrócimy już za kilka tygodni, w ostatni weekend września na Klubowy Biwak na Zakończenie Sezonu Letniego.

Prawie wszystkie z poniższych dróg zostały poprowadzone wielokrotnie przez różnych uczestników wyjazdu:

Sudety-Sokoliki-Rejon Zipserowej i Tępej – Zipserowa Czuba

1) Emu V

2) Gardening IV-

3) Ku Chwale Kursantów V

4) Dozentówka IV+

Sudety-Sokoliki-Rejon Sukiennic-Michały

1) Młody Murarz IV

2) Michał Ledwo Dychał VI+

3) Z Kamyczka Wprost V+

4) Z Kamyczka Na Kamyczek V-

5) Schodki Do Nieba IV

6) Zacięcie Spadającej Wiertarki IV+ (TRAD)

Sudety-Sokoliki-Rejon Sukiennic-Chatka

1) Kancik Chatki V-

Sudety-Sokoliki-Rejon Sukiennic-Stodoła

1) Filarek Stodoły V

 

Sudety-Sokoliki-Rejon Sukiennic-Sukiennice

1) Łasiczki III (TRAD)

2) Prawy Komin V

Sudety-Sokoliki-Rejon Sukiennic-Solarium

  • Zachodni Filarek VI-
  • Wariant Dozenta V

 

Joanna i Piotrek Bołbot