Letni Klubowy Obóz Wspinaczkowy 2017

Zapraszamy do udziału w Letnim Klubowym Obozie Wspinaczkowym! Obóz odbędzie się w Cortinie D’Ampezzo – „stolicy Dolomitów”, leżącej w samym sercu tych niezwykle atrakcyjnych dla wspinaczy gór. Naszą bazą będzie Campeggio Dolomiti, stanowiący dogodny punkt wypadowy w wiele grup skalnych.

 

Okolice Cortiny oferują prawdziwe bogactwo dróg wspinaczkowych – można powspinać się zarówno na jednowyciągowych drogach sportowych (np. w rejonach Sass di Stria lub Campo Volpera), jak i zaznać przygody na imponujących ścianach, oferujących ponad dwadzieścia wyciągów wspinania. Prócz tego okolice Cortiny oferują wiele atrakcyjnych tras trekingowych oraz via ferrat.

 

Dla początkujących obóz w Cortinie będzie stanowił okazję do sprawdzenia swych sił na łatwych drogach wielowyciągowych pośród turni Cinque Torri, w rejonie Laguzoi lub w grupie Nuvolau, a doświadczeni łojanci mogą pokusić się o wyszukanie ambitnych wyzwań np. w przepięknym masywie Tofan.

 

Zgodnie z klubową tradycją, początkujący wspinacze mogą liczyć na to, że ci bardziej doświadczeni zwiążą się z nimi liną i pomogą wykonać pierwsze kroki na drogach wielowyciągowych.

 

Informacje:

 

Termin: 1 – 7 lipca 2017

Noclegi: własne namioty – Camping Dolomiti w Cortinie d’Ampezzo, www.campeggiodolomiti.it

Koszt noclegu: ok. 9 EUR/osobę/noc, wyżywienie we własnym zakresie

Koszt przejazdu: około 250-300zł/osobę (w obie strony, przy założeniu, że w samochodzie jadą 4 osoby)

Sprzęt z wypożyczalni klubowej dla uczestników obozu będzie dostępny za darmo.

Wymagania: ubezpieczenie NNW. Każdy uczestnik letniego obozu musi posiadać odpowiednie ubezpieczenie, które w razie wypadku pokryje koszty: akcji ratowniczej, transportu oraz leczenia. Polecamy ubezpieczenie dla członków Alpenverein: http://www.alpenverein.pl/ubezpieczenie_ogolne_warunki_ubezpieczenia lub Ubezpieczenie PZU Bezpieczny Powrót: http://pza.org.pl/ubezpieczenia/info

 

Przewodniki: (do dyspozycji na miejscu podczas wyjazdu)

 

Mauro Bernardi, Najpiękniejsze drogi wspinaczkowe wokół Cortiny d’Ampezzo, Sklep Podróżnika, Warszawa 2009.
Roberto Casanova, Arrampicata sportiva a Cortina d’Ampezzo, Cierre, Verona 2004.
James Rushforth, The Dolomites: Rock Climbs and Via Ferrata, Rockfax, 2014.
 

W przypadku niepomyślnych prognoz pogodowych miejsce obozu może zostać zmienione (Arco, Wilder Kaiser, Tatry…)

 

Osoby zainteresowane prosimy wpisywać się na listę: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1QurMRUrfwwFGFrpsVCV4cvpQZVHFL0S_2uiS02bfvaE/edit#gid=0.

 

Wszelkie pytania dotyczące obozu można kierować do Pawła Łuczeczko: pluczeczko@gmail.com