Lądek Mountain Film Tour FEST

Największy Festiwal Filmów Górskich przyjeżdża do Trójmiasta!
Najlepsze filmy górskie na wieczorze pełnym wspinaczki, przygody i inspiracji.
Filmy nagradzane na najważniejszych festiwalach w Lądku-Zdroju, Banff, Kendal.

5 marca 2020r, o godz. 19:00 w gdańskim Multikinie odbędzie się pokaz 4 filmów:

Spectre Expedition. To the End of the Earth
Najlepszy Film o Górach Wysokich 2019
Wielka Brytania, reż. Alastair Lee, Leo Houlding, 49 minut
trailer: https://youtu.be/j52oD4MRi6s

2000 kilometrów, 200 kilogramów, 65 dni, 3 kumpli, 1 góra. Bez pomocy z zewnątrz, z użyciem snow-kite’ów do pokonywania dużych odległości z gigantycznymi ładunkami i prędkością dochodzącą do 60 km/h. Niesamowita opowieść o marzeniu Leo Houldinga, Jeana Burguna i Marka Sedona, by zdobyć najodleglejszy szczyt na Ziemi – leżący na Antarktydzie Spectre.

Notes from the Wall
Belgia, reż. Siebe Vanhee & Guillaume Lion, 35min.
trailer: https://www.youtube.com/watch?v=LIEKpJtct50

W lutym 2017 roku trzech Belgów, jednych z najlepszych wspinaczy na świecie – Sean Villanueva O’Driscoll, Nicolas Favresse i Siebe Vanhee – powróciło do Patagonii, aby klasycznie przejść jedną z najtrudniejszych dróg, „El Regalo de Mwono”, 1200-metrową ścianę po wschodniej stronie Torre Central w masywie Torres del Paine. Po powrocie do domu zwrócili się z prośbą do filmowca Guillaumea Liona o zmontowanie materiału z ich 19-dniowej podróży w pionie. W rezultacie powstała pełna wrażeń i zabawnych momentów historia, traktująca z powagą o znaczeniu partnerstwa.

Surf the Line
Francja, reż. Jérémy Frey, 53 min.
trailer: https://www.youtube.com/watch?v=hCwr9RF1K8Q

Czy kiedykolwiek marzyłeś o surfowaniu po niebie? Czy chciałeś poczuć niesamowitą wolność i niczym nieskrępowany ruch? Flying Frenchies tego doświadczyli. Film “Surf the Line” opowiada wciągającą historię ich spontanicznego i szalonego projektu, który wymagał dwóch lat przygotowań, skomplikowanych wyliczeń, wykonania stalowej liny kilometrowej długości i specjalnej wersji deski surfingowej. By zrealizować tę odważną koncepcję, trzeba było pokonać wiele życiowych przeszkód, nie poddawać się zwątpieniu i nie stronić od głębokiej refleksji. Sporty ekstremalne, błaznowanie, odważne wynalazki i życie blisko natury – witajcie w cygańskim świecie Flying Frenchies.

Tierra del Viento
Wielka Brytania, reż. Laura Belinky, 18 minut
trailer: https://youtu.be/jJA0tv5InHw

Jeszcze dalej na południe, niż większość ludzi kiedykolwiek odważy się zapuścić, leży Patagonia – ziemia nieskończonych odległości i bezgranicznej urody. Eksplorując tę mityczna krainę, fotograf i artysta Eliseo Miciu dowiaduje się przy okazji sporo o samym sobie.

 

Bilety

dostępne tutaj.

 

Po więcej informacji zapraszamy na wydarzenie na Facebooku.