Jesienny Biwak Klubowy na Taborze pod Krzywą już za chwilę!

BIWAK KLUBOWY!

Serdecznie zapraszamy Członków i Sympatyków Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto na BIWAK WSPINACZKOWY, który odbędzie się na kultowym Taborze pod Krzywą.

Tabor jest miejscem wyjątkowym, miejscem, które jest niemym świadkiem historii polskiego wspinania 🙂 . Teraz i my możemy dopisać kilka wersów tej historii (oczywiście złotymi zgłoskami 😉 ) W planach wspólne wspinanie, wymiana doświadczeń i oczywiście integracja?. Nocujemy pod namiotami, na platformach z desek. Doświadczymy chłodnych poranków i wieczorów, a także (mam nadzieję) upalnych dni. Będziemy blisko przyrody, w środku lasu, z daleka od turystycznego zgiełku, bardzo blisko skał. Cała polana będzie nasza, co pozwoli na pełną i głęboką integrację. Weźcie gitarę jeśli macie! Jak nie macie, będzie też elektroakustyk.

To jest impreza w plenerze! Nie martwcie się rozładowanym telefonem, brudnymi spodniami i rozwichrzona fryzurą. Zostanie Wam wybaczony zbyt głośny śmiech, narzekanie na nocny przymrozek, czy poranny kac po wieczornym piwku ;).

TERMIN biwaku: 11-13 września 2020 (piątek, sobota i niedziela)
W sytuacji, kiedy pogoda CAŁKOWICIE uniemożliwi wspinaczkę, Biwak może zostać przesunięty na kolejny weekend. Opłaty rezerwacyjne będą wtedy zwracane w razie rezygnacji.

CENY
Klubowicze:
Oplata organizacyjna w wysokości 20 zł/os. niezależnie czy przyjeżdżasz na 1, 2 czy 3 dni.
Sympatycy: Oplata organizacyjna w wysokości 30 zł/os. niezależnie czy przyjeżdżasz na 1, 2 czy 3 dni.

Opłatę należy przelać na konto Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto nr 79114020040000340275240998, podając nazwiska uczestników.

Dodatkowo:
– za każdą noc: 20 zł/osoba pod namiotem,
– 30 zł/osoba w domku.
To jest płatne na miejscu u obsługi Taboru. W cenie za nocleg uwzględniony jest rabat 5 zł/noc dla uczestników Biwaku.

WARUNKI
Noclegi generalnie pod namiotami na platformach z desek (równo, cieplej i robale nie włażą). Jest do dyspozycji 1 domek: 12 łóżek + 4 na podłodze (w razie zainteresowania proszę o kontakt SMS (Józek Soszyński 601 986 473). Platformy będą dostępne w pierwszej kolejności dla tych, którzy przyjadą najwcześniej.
Na polanie są dwie wiaty gastronomiczne. Pod jedną z nich można rozpalać ognisko. Duże miejsce na ognisko z ławkami jest na środku polany.
Do dyspozycji są prysznice z ciepłą wodą (oszczędzamy), toalety i umywalki. Sławek (właściciel) ma w ofercie kraftowe piwko.
W odległości 8 km, w Janowicach Wielkich, jest duży sklep spożywczy.

DOJAZD
Samochodem z Karpnik, ulicą Kościelną. Można też dojść piechotą ze stacji Trzcińsko, jeżeli ktoś przyjedzie pociągiem. Będziemy się kontaktować jak zawsze, żeby racjonalnie umówić się na dojazd autem z Trójmiasta czy na dowózke ze stacji. Szczegóły dojazdu (mapa) zostaną podane w poście, w tym wydarzeniu.

Wszelkie pytanie organizacyjne prosimy kierować na adres: kwt@kwtrojmiasto.pl

Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania regulaminu (poniżej). Zgłoszenie i uczestnictwo w Biwaku jest jednocześnie akceptacją regulaminu.

Regulamin obozów i zgrupowań Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto

1. Wspinaczka jest sportem niebezpiecznym.
2. Wszyscy uczestnicy biorą udział w obozach KWT na własną odpowiedzialność, sami dobierają cele odpowiednie dla swoich umiejętności, doświadczenia i wyszkolenia. Bardziej doświadczeni klubowicze czy kierownik obozu mogą służyć radą, jednak nie zwalnia to uczestnika z odpowiedzialności za podjętą wspinaczkę. Kierownik zgrupowania nie wyznacza celów wspinaczkowych ani nie podejmuje decyzji związanych z zagrożeniem lawinowym, warunkami pogodowymi czy innymi aspektami bezpieczeństwa w górach.
3. Klub organizuje obozy w ramach swojej działalności statutowej. Opłaty rezerwacyjne są pobierane w celu pokrycia kosztów związanych z organizacją wyjazdu, a nie w celu zarobkowania.
4. Obozy KWT nie są obozami szkoleniowymi. Jeżeli w ramach zgrupowania są organizowane szkolenia, to są one prowadzone przez odpowiednio wykwalifikowanych instruktorów na odrębnych zasadach. Klub nie odpowiada za program realizowanych tam zajęć ani za podejmowane przez instruktora decyzje.
5. Uczestnicy zgrupowań KWT zobowiązani są do posiadania ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Uczestnicy zgrupowań KWT organizowanych w górach zobligowani są do posiadania ubezpieczenia pokrywającego koszty akcji ratunkowej z wykorzystaniem śmigłowca. Polecamy ubezpieczenie Alpenverein lub Bezpieczny Powrót PZU. Ubezpieczenia te należy zawrzeć we własnym zakresie.