Grand Prix 2017/18 – podsumowanie

24 marca Wspinalnia Alfa w Gdańsku gościła ponad 50 zawodników i zawodniczek , którzy wystartowali w zawodach zorganizowanych przez Klub Wysokogórski Trójmiasto. Było to zakończenie klubowego cyklu wspinaczkowego Grand Prix obejmującego wspinanie na mostach, bouldering, drytooling oraz wspinanie na trudność z liną. Zawody były otwarte dla wszystkich chętnych.

Rodzinna atmosfera, dobra routesetterka (o którą zadbali Kacper Domański, Artur Polański, Kuba Jurek i Endrju Niemusiał), sporo startujących, to wszystko sprawiło, że impreza musiała być udana. W eliminacjach mieliśmy 3 komplety, dużo walki, loty, kontuzje, i przechwyty, które dosłownie decydowały o wejściu do finału.

 

Wyniki eliminacji:

 

Kuba Szumiło na drodze finałowej.

 

W finałach kategorii OPEN wzięło udział 8 panów i 6 pań. Skrupulatnie sędziowała Eliza Kugler. Zabrakło topów, co nie znaczy, że nie zabrakło emocji! Licznie zebrana widownia dopingowała finalistów . Triumfowali Karolina Chomicz oraz Tomek Bielecki. Marcin Kraszewski z powodu kontuzji nie mógł wziąć udziału w finale pomimo 4 wyniku z eliminacji.

Podium pań w kat. OPEN. Od lewej: Ola Józefiak, Karolina Chomicz, Agnieszka Kaźnica.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tuż przed finałami miała miejsce krótka wspominkowa prezentacja i omówienie projektu „Miejsca Pamięci – Spośród naszych koleżanek i kolegów z Klubu Wysokogórskiego „Trójmiasto”, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie wspinaczki, ciała dziesięciorga z nich na zawsze pozostały w śniegach gór wysokich. Z myślą o nich na gdańskim cmentarzu Srebrzysko powstanie forma przestrzenna upamiętniająca „Alpinistów, którzy nie wrócili z gór.” Więcej o projekcie tutaj: https://kwtrojmiasto.pl/index.php/klub/miejsce-pamieci

W kategorii „początkujący”, czyli wszyscy którzy wspinają się krócej niż 1,5 roku, zdecydowanie wygrała Beata Rachwalska wśród pań i Tomasz Sulich wśród panów.

Wyniki w kat. początkujący:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Walka o wygraną w klubowym Grand Prix KWT była zacięta do końca i ostatnia odsłona okazała się decydująca. Wygrane zapewnili sobie Agnieszka Orpel i Paweł Iwaniuk reprezentując wysoki poziom wspinaczkowy oraz regularnie biorąc udział w zawodach.

 

Impreza nigdy by się nie udała bez pomocy wielu osób, za co wszystkim serdecznie dziękujemy. Brawa należą się również zawodnikom za udział i walkę, jak zawsze do samego końca. Ogromne podziękowania dla licznych sponsorów, którzy zadbali o tonę podarków! A byli to: Tuttu Gdańsk, Polarsport, Decathlon Przymorze, Triblok, Blokfit, Wspinalnia Alfa, Fun Climb Gdańsk. Dziękujemy również twórcom systemu Competit, dzięki któremu rejestracja przebiegała szybko i sprawnie.

Przygotował,

Dariusz Purzycki