Górskie Wieczory KWT. 30-lecie wyprawy na Mt. Everest 1989r.

W cyklu „Górskie Wieczory KWT” zapraszamy we wtorek, 4 czerwca 2019 roku o godzinie 19:00 do Białej Baszty w Gdańsku na spotkanie z Markiem Roslanem, upamiętniające 30-tą rocznicę największej polskiej tragedii w Himalajach. Marek był uczestnikiem i lekarzem wyprawy everestowskiej, podczas której – 27 maja 1989 roku – zginęła czołówka polskich himalaistów: Eugeniusz Chrobak (kierownik wyprawy), Mirosław Falco-Dąsal, Zygmunt Andrzej Heinrich, Mirosław Gardzielewski, i Wacław Otręba. Dwaj ostatni byli członkami Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto.

 

Marek przedstawi relację z przebiegu wydarzeń. Wyświetlony zostanie także film Andrzeja Skoczylasa „Liczę na to, że wejdę na ten szczyt…”, opracowany na podstawie materiałów filmowych nakręconych przez Eugeniusza Chrobaka oraz przeźrocza z wyprawy.

 

Informacje: https://www.facebook.com/events/2271333269796760/

 

 

 

Wstęp wolny. Przy wejściu do Baszty ustawiona będzie skarbonka Funduszu Berbeki, za pośrednictwem którego wspieramy rodziny alpinistów, którzy zginęli w górach. Zachęcamy do przeznaczenia na ten cel kilku groszy.

 

Zapraszamy, Zarząd KWT