Biwak majowy 2018

Serdecznie zapraszamy uczestników Klubowego Kursu Wspinaczkowego 2017/2018 oraz wszystkich Członków i Sympatyków Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto na biw ak pokursowy, który odbędzie się, podobnie jak w zeszłym roku, w Bobolicach k. Mirowa, w bazie noclegowej „Pod Zamkiem” (Mapa). W planach wspólne wspinanie, wymiana doświadczeń, egzamin kończący tegoroczny Klubowy Kurs Wspinaczkowy i oczywiście integracja! 🙂

Termin biwaku: 25.-27.05.2018 (piątek, sobota i niedziela)

Koszt pobytu:

  • Nocleg w pokoju (z pościelą): 25 zł
  • Nocleg pod namiotem (własnym): 15 zł
  • Śniadanie: 12 zł*
  • Obiad: 18 zł*

* Śniadania i obiady organizowane są dla grup liczących liczących min. 30 osób. O możliwości przygotowania zorganizowanych posiłków poinformujemy, jak zbierze się wystarczająca ilość osób.

Jest możliwość opłacenia samego noclegu. Kuchnia turystyczna jest dostępna do naszej dyspozycji.

Noclegi można zarezerwować na 3 noce, tj. z czwartku na piątek, z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę (Zobacz poniżej harmonogram biwaku).

Zaliczka: Wpłaty zaliczki w wysokości 10 zł/osobę/noc proszę dokonywać na podane niżej konto w terminie do 5.05.2018.

Agnieszka Orpel
50 1020 5558 1111 1330 5020 0507

Przelew proszę opisywać wg schematu: „[imię i nazwisko/ilość noclegów] zaliczka na biwak KWT”.

Ważne! Zainteresowane osoby są proszone o przesłanie zgłoszenia do 05.05.2018 na adres e-mail: lugree@o2.pl. Należy podać: swoje imię, nazwisko, e-mail i telefon kontaktowy, daty i rodzaj zarezerwowanych noclegów oraz opcję wyżywienia.

Wraz ze zgłoszeniem proszę o przesłanie potwierdzenia wpłaty zaliczki – jest ono gwarantem rezerwacji miejsca.

Uwaga! Liczba miejsc noclegowych jest ograniczona i jedynie wcześniejsza wpłata zaliczki gwarantuje możliwość skorzystania z noclegu. W bazie noclegowej dostępne są 54 miejsca w pokojach 2, 4, 5, 6 i 8-osobowych. W momencie zapełnienia miejsc w pokojach, pozostają miejsca na polu namiotowym. Oczywiście nocleg w namocie może być też dobrowolnym wyborem.

Wszelkie pytanie prosimy kierować na adres e-mail: lugree@o2.pl

Do zobaczenia na Jurze! 🙂


Więcej informacji:

Zasady wspinania się w Mirowie: Skały w Bobolicach i Mirowie leżą w całości na terenach prywatnych i tamtejsza działalność wpinaczkowa podlega kilku regułom (http://wspinanie.pl/2008/03/porozumienie-w-mirowie/). Jednym z ważniejszych jest obowiązek wpisywania się do „księgi wyjść” u sołtysa w Mirowie. Obecnie sołtysem jest p. Ilona Stańczyk (http://wspinanie.pl/forum/read.php?7,620543). Do książki należy wpisać dni, w które będziemy się wspinać.

Wyżywienie: Do naszej dyspozycji będzie dostępna kuchnia z kuchenką gazową, dużą lodówką, garnkami, patelniami, sztućcami, naczyniami itp.

Harmonogram biwaku:

Piątek: od rana ~ok 10 wspinanie (kursanci – pod okiem klubowiczów), wieczorem nieoficjalna integracja]

Sobota: od rana ~ok 10 wspinanie (kursanci – pod okiem klubowiczów). Kursanci: ok 15.00 powrót, ok 16.00 egzaminy. 20.00: ognisko (na ognisko zabieramy własny prowiant), integracja, gry i zabawy 🙂

Niedziela: od rana ~ok 10 wspinanie (kursanci – pod okiem klubowiczów), ok 15.00 powrót i wyjazd do Trójmiasta.

Info dla Kursantów (Egzamin):

Egzamin składa się z 4 części:

  • „Węzły” (praktyczny)
  • „Taktyka” (ustny)
  • „Sprzęt wspinaczkowy” (ustny)
  • „Topografia Tatr” (ustny)

Po szczegółowe informacje na temat egzaminu, zgłaszajcie się proszę do kierowniczki kursu, Małgosi Jurewicz.